שירותי אחסון מכולות

נמל אשדוד > אחסנה במכולות

אחסנה במכולות - אחסון מכולות

ישראל היא אימפריית יבוא. מדי יום מגיעות לנמל מכולות עמוסות בסחורות. במקביל יוצאות לכל רחבי העולם ספינות עם מכולות עמוסות במוצרים, חומרי גלם, ירקות ופירות ועוד מגוון רחב של פריטים. בכל נמל ישנם שטחים גדולים שבהם מאוחסנות המכולות הגדולות. למרות שמדובר במבנה אחיד של מכולות ובמראה שנראה לנו לגמרי זהה, אחסנה במכולות היא תורה מקצועית אמיתית.

מהם התנאים החשובים לאחסון מכולות באופן תקין?

טמפרטורה:

אחד הדברים החשובים ביותר בכל הקשור לאחסון המכולות הוא טמפרטורה. כאשר אנחנו מאחסנים בנמל מוצרי מזון המחכים להעמסה על הספינה אנחנו חייבים לדאוג לבקרת טמפרטורות מוקפדת. היום אחסון מכולות מזון צריך להתבסס על סטנדרטים גבוהים מאד. בכל מכולה שמכילה מוצרי מזון וחומרי גלם ישנה מערכת קירור המותאמת לצרכי אותו פריט המאוחסן בתוכה.

בין אם מדובר בתוצרת חקלאית, במוצרי מזון לייבוא או בכל מוצר אחר, יש צורך במומחיות של ממש להגדיר מראש את הטמפרטורה הרצויה בכל מכולת קרור ולייצר בקרה קבועה על הטמפרטורה. בקרת הטמפרטורה היא חלק נכבד מבקרת האיכות הכללית על המוצר.

לא רק מוצרי מזון נשלחים במכולות שבהן יש מערכת קירור. גם מוצרים כמו תרופות, ציוד רפואי, כימיקליים לתעשיה, מוצרי קוסמטיקה וכדומה נשלחים תוך ניטור של הטמפרטורות.

אחסון חומרים רגישים:

במקרים רבים המכולות כוללות חומרים רגישים. זה יכול להיות מוצר שמכיל כימיקלים מסוכנים, חומרי גלם לתעשייה ואפילו כלי נשק. בכל מקרה צריך לבדוק מהם התנאים המקצועיים לאחסון המכולה בנמל עד לשליחתה.

אחסון חומרים מסוכנים במכולות רגישות נעשה תוך קשר ישיר עם הגוף האחראי על הסחורה, תוך בקרה על המוצר ושימוש במערכות מתקדמות ששולטות על הטמפרטורה ועל נתונים שונים בתוך המכולה – מלחות ועד לשמירה על אריזות המוצר.

סגירה בטוחה ואבטחה:

במקרים מסוימים צריך לדאוג לאבטחה של המכולות באופן קבוע, ייתכן משום שמדובר בחומרים רגישים. אחסון מכולות בנמל כולל מעקב ובדיקות של מערכת האבטחה של הנמל. אלו אנשים מיומנים שמכירים את סביבת הנמל ודואגים במהלך כל שעות היממה לאבטחת המכולות.

לצד אבטחת המכולות בתוך הנמל, המכולות מאוחסנות תוך בדיקה של מערכות הסגירה והנעילה שלהן, כך שיהיה ברור שהסחורה מוגנת מגניבות במהלך כל שעות היום והלילה.

אחסנה במכולות בכל נמל הוא מבצע שכולל הרבה נתונים ואחריות גדולה על כל סחורה שמגיעה אל הנמל. נתונים כמו בקרת טמפרטורה, לחות, אבטחה, ניקיון ועוד מגוון פרמטרים באים לידי ביטוי כשאנחנו מניחים את המכולות הכבדות זו על זו בדרך למשלוח מעבר לים.

כדי שאחסון המכולות יהיה איכותי, כל צוות צריך להיות מקצועי, בעל ניסיון רב בתחום ובעל יכולת לזהות במהירות בעיות ולפתור אותן. מאות המכולות שמאוחסנות בבטחה בנמלי ישראל מצביעות על סטנדרטים גבוהים במשלוח סחורות לחו"ל ובתהליך אחסון מכולות בנמל.

למידע ופרטים נוספים צרו קשר כבר היום!