אחסון ושינוע חומרים מסוכנים

אחסון חומרים מסוכנים הוא תחום עמוס באחריות. זוהי מלאכה ששמורה לאנשים שלמדו, הכירו ופיתחו מיומנויות ורגישות לטיפול בחומרים אלו. אחסנת חומרים מסוכנים מחייבת את כל האנשים שעוסקים בכך לעמוד בדרישות שונות – דרישות של בטיחות המעוגנות בחוק. את החוק ניסח המשרד להגנת הסביבה על מנת להגדיר רף בטיחותי גבוה ולחייב את כל מי שעוסקים בנושא לעמוד בסטנדרטים גבוהים של ידע ובטיחות.

חברת פרידנזון נחשבת לאחת מחברות הלוגיסטיקה הותיקות בארץ. החברה שפועלת מאז שנות השבעים עוסקת בהובלה יבשתית של חומרים מסוכנים לצד סחורות שונות. בנוסף, היא מנהלת עבור לקוחותיה פרויקטים מורכבים ומספקת פתרונות איכותיים לכל חברה שצריכה לשנע חומרים מסוכנים.

אלו הם כמה קווים מנחים בתהליך האחסון והשינוע של חומרים מסוכנים:

אחסון במיקום נכון:

אחסנת חומרים מסוכנים חייבת להיות במקום מתאים. שטח האחסון מותאם באופן מדויק לכל סוג של חומר ולתנאים בהם הוא אמור להיות מאוחסן מבחינת בטיחותית. חומרים מסוכנים יכולים להיות מאוחסנים במחסנים סגורים, במחסנים חצי פתוחים או בשטחים פתוחים לגמרי, בהתאם לסוג החומר והשיקול הבטיחותי.

בכל אחד משטחי האחסון האלו אנחנו מקפידים על בקרה, התאמה מדויקת לאחסון החומר ושמירה על סטנדרט גבוה של בטיחות.

משאיות מותאמות לנשיאת חומרים מסוכנים

שינוע חומרים מסוכנים דורש משאיות מותאמות. לא כל משאית, בכל קנה מידה, יכולה לשאת חומרים מסוכנים בצורה בטוחה. המשאית צריכה להיות מותאמת מבחינת בקרה, בטיחות ומערכות שליטה על המיכלים בהם מאוחסן התוכן. במהלך הנסיעה יש צורך בבקרה, כך שמומלץ ליצור צוות שכולל אחראי בקרה שנוסע יחד עם הנהג כדי לוודא ששינוע החומרים נעשה בתנאים האידיאליים עבורם.

ניהול לוגיסטי מוקפד וציוד איכותי

עולם החומרים המסוכנים הוא עולם רגיש, שדורש לוגיסטיקה מיוחדת. ניהול מקצועי של מערך לוגיסטי שכזה דורש ניסיון, מקצוענות, אחריות אישית ויכולת ניהול צוות. בנוסף, יש צורך בציוד איכותי שיאפשר העברה של החומרים בתנאים האופטימליים ביותר, בין היתר באמצעות מכולות מותאמות לכך. מכולות איזוטנק איכותיות משמשות לשינוע חומרים מסוכנים בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

התאמה אישית לכל מבצע שינוע

שינוע חומרים מסוכנים דורש התאמה לכל חומר ולכל עסק. יש גורמים שונים שמשפיעים על מבצעי השינוע השונים. בין היתר כמות החומר, מספר המשאיות הדרושות להעברתו, הציוד המקצועי הדרוש לשינוע והובלה של חומרים אלו, התנאים המוקפדים והמדוייקים להעברת החומר וכן תנאי האחסון לפני ואחרי ההעברה.

אחריות מקצועית

אולי יותר מכל דבר אחר, חשוב לעבוד עם חברה שמכירה את התחום ויכולה להציע מגוון שירותים בהתאמה אישית. צוות החברה חייב לכלול אנשי מקצוע שמיומנים בעבודה עם חומרים מסוכנים, באחסון לפי כל התקנים ובארגון של שינוע חומרים מסוכנים לפי החוק. רק חברה מקצועית, אמינה ומנוסה יכולה לספק את השירות הרגיש הזה ולסיים כל פרויקט שינוע או אחסון חומ"ס בבטחה. 

למידע ופרטים נוספים צרו קשר כבר היום!