הובלת מטענים חורגים

נמל אשדוד > הובלת מטענים חורגים

הובלת מטענים חורגיםהובלת מטענים חורגים

רגע לפני שאתם ממהרים לסגור הובלה על ידי משאית או סמיטריילר שאתם בטוחים שיעבירו את המטען החורג שלכם בבטחה, כדאי לקחת רגע על מנת להבין שהובלה של מטענים חורגים היא לא משימה שיכולה לכלול בתוכה רק משאית וכמה ארגזים. מדובר למעשה במשימה מורכבת במיוחד שדורשת תכנון מקדים, מיומנות ופיקוח. אז אם צריכים להעביר מטען חורג ורוצים לדעת איך לעשות את זה בצורה יעילה ובטיחותית – כדאי שתמשיכו לקרוא.

מהו מטען חורג?


כשמדברים על הובלת מטען חורג, מדברים למעשה על כל סוג מטען שדורש הובלה בתנאים מיוחדים (כמו לדוגמה הובלה של חומרים מסוכנים או שנאים של תחנות כוח) או כל מטען שחורג במשקלו או בגודלו ודורש הובלה בתנאים קבועים מראש וזהירים במיוחד (טנקים, דחפורים, עגורנים וכו').  אך הדבר החשוב ביותר להבין בנוגע להגדרה מהו מטען חורג, הוא שמדובר במטען שעל מנת להובילו – נדרשים להתקיים תנאים מיוחדים שיאפשרו הובלה בטיחותית ויעילה. מה שאומר בסופו של דבר, שעל מנת להוביל את המטען החורג, ישנו צורך בצוות מקצועי ומיומן, שמכיר את תקנות משרד התחבורה ולרשותו עומדים כל האישורים מגורמי האכיפה השונים, שמתירים לו להוביל את המטען. אז מה הם הדברים שצוות מקצועי שכזה חייב לקחת בחשבון?

תכנון מקדים

הובלת מטען חורג היא ובראש ובראשונה תוצאה של תכנון מקדים. בגלל רגישות המשימה והתנאים המיוחדים שבה, נדרש תכנון מקדים ומפורט שלוקח בחשבון כמה אלמנטים מרכזיים. האלמנט הראשון שנלקח בחשבון, הוא סוג הציוד הנדרש על מנת לבצע את ההובלה והאם ישנו צורך בציוד מיוחד או ספציפי על מנת לבצע את ההובלה (כמו במקרה של שינוע חומרים מסוכנים). לאחר שמצליחים להבין בצורה מקיפה ומעמיקה יותר איזה סוג ציוד נדרש על מנת להוביל את המטען, מתחילים לחשוב ולתכנן מראש את כל התקלות האפשריות שעלולות לצוץ במהלך ההובלה. למעשה, בכל הובלה של מטען חורג נדרש להימצא תיק מקרים ותגובות שהוכן מראש על מנת להתמודד עם התקלות הצפויות יותר או פחות בדרך ובכדי למנוע מצב בו הובלת המטען מתעכבת – מה שעלול להוביל לחסימת כבישים.

הובלת המטען

לאחר שלב התכנון המקדים, מגיע כמובן שלב הביצוע - ההובלה עצמה. יכול להיות שנגלה כבר בשלב התכנון שבזמן ההובלה, נזדקק לא רק לציוד מיוחד להובלת המטען שלנו, אלא גם לליווי נוסף של רכב צמוד שיתלווה למוביל ויפקח על כל התהליך מהצד. לעתים, גם נידרש בליווי משטרתי. כך או כך, ניסיון העבר מלמד שהובלה של מטענים חורגים יכולה ליצור עומסי תנועה כבדים על הכבישים, לכן, במרבית המקרים מתבצעת הובלת המטענים החורגים בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הלילה, בהן רוב צירי התנועה ריקים ובכך מצליחים להבטיח גם הובלה בטיחותית שלא מסכנת את הסביבה וגם הקלה על שאר הנהגים בכבישים.
לסיכום, חשוב לזכור ששילוב של מיומנות, מקצועיות, תכנון מוקדם, פיקוח ובקרה – יכולים להבטיח שהובלת המטען החורג שלכם תעבור בצורה החלקה והיעילה ביותר ככל הניתן.

 

למידע ופרטים נוספים צרו קשר כבר היום!