אחסנה במכולות

אחסנה במכולות

השילוח הבינלאומי כיום מתבצע בדרך כלל באמצעות מכולות. אלו מכולות שמובילות סחורות מגוונות בדרך הים ומשמשות גם לאחסון של הסחורות במהלך המסע, גם כאשר האוניה עוגנת בנמל. לצד השילוח באמצעות הים, מכולות רבות עומדות באתרי אחסון מכולות ומשמשות לשמירה על סחורות שונות עד לשחרורן.

ישנם כמה סוגים של מכולות אחסון. אם אתם מתכננים אחסנה במכולות, הנה כמה דברים שחשוב לדעת וכמה סוגי מכולות שכדאי להכיר.

אז מהי מכולה בעצם?

אחסנה במכולות היא למעשה אחסון בתיבה גדולה שעשוייה ממתכת חזקה. המכולה, אותה המצאה חכמה שנולדה בקנדה הרחוקה, משמשת היום את כל המדינות בעולם לסחר בינלאומי. המצאת המכולה שמגיעה היום במגוון גדלים ומוצעת לשימושים שונים, אפילו למגורים, הובילה כמובן להתפתחות הסחר הבינלאומי דרך הים.

בעולם הסחר הבינלאומי מבדילים בין מכולות לשילוח ימי, שצריכות לעמוד בסטנדרטים מחמירים ולעבור בדיקות איכות ובין מכולות לשימושים אחרים, שאינן נדרשות לעמוד בתנאי הים. עם זאת, גם אחסנה במכולות מחייבת בקרה על תנאי אחסון מכולות, הטמפרטורה ואיכות הייצור של המכולה.

הסוגים השונים של מכולות כיום מאפשרים שילוח ימי רב, אבל גם עולם הספינות השתנה בעקבות המצאת המכולה, כאשר לאורך הזמן נבנו ספינות חזקות יותר, רחבות יותר ועמידות לשילוח מכולות רבות.

אז מהם סוגי המכולות המוכרים כיום?

מכולה סטנדרטית

מכולה מסוג זה היא המכולה המוכרת שמיוצרת בדרך כלל בסין ומתאימה למטענים שונים, שאפשר להכניסם למכולה דרך פתחה הקדמי. מכולה זו היא המכולה הבסיסית שאנחנו רואים בנמלי הים באשדוד או בחיפה והיא משמשת גם לאחסון סחורות על הקרקע, לבנייה ועוד. היום מכולות אלו מיוצרות גם כבסיס למבנים ארכיטקטונים שונים.

מכולה גבוהה

מכולה זו היא בעלת נפח גבוה, שמאפשרת הובלה של מטענים רבים יותר. בעוד שמכולה רגילה היא בגובה של 40 רגל בדרך כלל, מכולה זו גבוהה יותר ומסומנת לרוב בתווית צהובה, המבדילה אותה ממכולות אחרות.

מכולה עם פתח צדי

מכולה שמיועדת לאחסון ולהובלה של סחורה שלא ניתן להכניס דרך הדלת. הפתח הצדי מאפשר הובלה של מטענים בעלי פרופיל חריג.

מכולה עם גג פתוח

מכולה פתוחת גג כוללת גג העשוי מיריעות פלסטיק. היא מציעה אחסון או העברה של סחורות חריגות בצורה נוחה, תוך התאמה לצרכי הלקוח. לרוב היא משמשת להובלה של מטענים חריגים בגובהם.

מכולת איזוטנק

מכולה שמשמשת להובלת חומרים נוזליים. היא עשויה ממסגרת מרובעת וממיכל עגול שיכול להכיל כמה עשרות אלפי ליטרים של נוזל, שמנים, דלקים וכדומה. אחסנה במכולות איזוטנק מתאימה בדרך כלל לייצוא סחורות.

מכולת קירור

מכולה שמורכבת בין היתר מיחידות קירור בדרגות שונות, שמאפשרות קירור בתוך האוניה או במהלך אחסון. מכולות אלו מתאימות להובלת סחורה רגישה כמו תרופות, מזון או חומרים כימיים שנדרשת בקרת טמפרטורה במהלך אחסונם או הובלתם.

 

 

למידע ופרטים נוספים צרו קשר כבר היום!