סימולטור נמל אשדוד – החבר החדש של המנופאים

נמל אשדוד > סימולטור נמל אשדוד

סימלוטורסימולטור נמל אשדוד

מה קורה כאשר הים סוער וצריך להוריד מספינה מטלטלת מכולה גדולה? כל תנועה של המנופאי, אשר שולט על שינוע המכולה, יכולה להביא להרס או אסון. מה קורה כאשר המנופאי מקבל משלוח חדש בשעות הלילה המאוחרות, כאשר תנאי הראייה לקויים. ומה קורה כאשר יש תקלה שיכולה להוביל לבעיית בטיחות?

אלו הם האתגרים שאיתם מתמודדים מנופאי נמל אשדוד ושאר אנשי הצוות אשר אחראיים על הובלת מטענים כבדים מהספינה אל מסוף המכולות ולהפך.

למרות ההכשרה הארוכה והאחריות שלוקח על עצמו כל מנופאי במהלך העבודה, עדיין האתגר הוא עצום. האחריות הכבדה, תרתי משמע, המוטלת על הכתפיים של אנשי הנמל הובילה לחיפוש אחר עזרים טכנולוגיים שיכולים להקל על העבודה.

בחודש האחרון נחנך בנמל סימולטור חדש שעוזר לעובדי מסוף מכולות ולכל מי שעובד על שינוע המטענים לחדד ולהפוך את העבודה לבטוחה יותר.

במה מסייע הסימולטור?

הסימולטור יכול לדמות מצבים שונים שמתרחשים במהלך העבודה על המנוף. כך למשל כאשר ישנם תנאי מזג אוויר קשים ויש צורך לשנע מטענים ממקום למקום בתנאי ראייה לא אידיאלים. כל תזוזה חריגה של המכולה באוויר יכולה להוביל לאסון גדול או להרס רב, ולכן באמצעות הסימולטור אפשר להתאמן ולחדד את הפעולות הדרושות במצב זה.

הסימולטור מדמה מצבים רבים נוספים אחרים, שיכולים להתרחש בתוך שטח הנמל. כך למשל כאשר יש רוח והספינה מטלטלת ואינה יציבה על המים, כאשר יש ערפל וקשה לראות את כל שטח התפעול וכן הלאה.

בנוסף, מנופאים שנמצאים בתחילת הדרך יכולים להיעזר בסימולטור כאמצעי לתרגול נוסף. זהו כלי עבודה חשוב בידיהם של מי שאחראיים על שינוע או הובלת מטענים כבדים ממקום למקום.

מהם היתרונות של הסימולטור?

תרגול שוטף – התרגול יוצר התמקצעות במצבים שונים ויכול לסייע לקראת מבצעי שינוע מיוחדים שדורשים עוד מיומנות ותרגול.

התמודדות עם מצבי קושי – באמצעות סימולטור אפשר לתרגל ולראות איך מתמודדים עם מצבים צפויים, למשל תחזית מזג אוויר שצופה רוחות חזקות.

הכרות עם המכשור וסדר הפעולות – עבור מנופאים ותיקים וחדשים, הסימולטור מאפשר הכרות עם המכשור ועם סדר הפעולות ותרגול של סדר הפעולות, לא רק במצבים מיוחדים אלא גם באופן כללי. זהו חידוד בלתי נגמר  של טכניקה ושיטת עבודה.

חסכון באנרגיה ושעות עבודה – התרגול על הסימולטור עוזר לנו לחדד את שיטות העבודה ובכך לחסוך בזמן ובאנרגיה במהלך העבודה.

 

באמצעות הסימולטור החדש, אנחנו יוצרים בנמל אשדוד מציאות בטוחה יותר. אנחנו מציעים לעובדים בנמל ולכל מי ששותף למלאכה הזדמנות להרגיש בטוחים יותר בכל צעד בעבודה.

הטכנולוגיה החדשה הזו מזמנת לנו הזדמנות להציע שירות טוב יותר ובטוח יותר, אפשרויות שינוע מתקדמות ועבודה יעילה יותר לכל השותפים במלאכה. 

למידע ופרטים נוספים צרו קשר כבר היום!