פרויקט שער עולמי ושירות עמילות מכס של אשדוד טרמינל

נמל אשדוד > פרויקט שער עולמי ושירות עמילות מכס של אשדוד טרמינל

שירות עמילות מכס של נמל אשדודשירות עמילות מכס של נמל אשדוד

המילה "מכס", לרוב מעלה בראשינו אסוציאציות שליליות שכוללות בתוכן תהליכים בירוקרטיים מורכבים, ניירת אין סופית, זמני המתנה ארוכים וסחורה שמתעכבת יותר מן הרגיל. אבל מה אם נגיד לכם, שבקרוב כל מה שחשבתם על המכס, עומד להשתנות בזכות מהפכת שער עולמי שעומדת להגיע אל רשות המיסים?

עמילות מכס פרויקט שער עולמי


פרויקט שער עולמי או "פרויקט עשור", כפי שכינה אותו משה אשר - מנהל רשות המסים בכנס PORT2PROT, הוא פרויקט אותו יזמה רשות המיסים לפני כעשר שנים והוא אמור להוות את חוד החנית של מהפכת החדשנות של רשות המיסים. מדובר בהשקת מערכת סחר יעילה ומהירה יותר שתחליף לחלוטין את המערכה הישנה, שיושבת כיום על המחשבים של רשות המיסים ותהיה חסרת ניירת לחלוטין. תפקידה העיקרי של המערכת החדשה, יהיה לוודא בראש ובראשונה שכל משלוח שנכנס לישראל, נכנס לפי כל הנהלים והתקנים שנקבעו על פי חוק. בנוסף, המערכת תקצר את זמן האספקה של היבואנים ע"י מערכת פורפיילניג, שמספקת נתונים מדויקים לגבי אילו משלוחים מחויבים בבדיקה ואילו משלוחים לא מחויבים בבדיקה ובכך תבטיח המערכת שחרור מהיר יותר של הסחורה המתעכבת במכס. 

עמילות מכס - המצב כיום


בניגוד למערכת שער עולמי, שעומדת לחולל מהפכה אמתית במערכת המכס, המצב כיום פחות מאידיאלי. כיום כל יבואן צריך להתמודד עם ניירת והליך בירוקרטי ארוך, שלעתים יכול גם להיות מסורבל וגם אם עומדים לרשותך כל הטפסים והאישורים המתאימים על מנת לייבא לארץ את הסחורה שלך, ישנה סבירות גבוהה שתמצא שהמשלוח שלך מתעכב בבדיקות השונות ושגם תהליך שחרור הסחורה במידה והיא עברה את הבדיקה של המכס – עלול לקחת זמן. ניתן להגיד שהיום המצב לא מטיב עם היבואנים, מבחינת כמות הניירת (הכוללת בתוכה טפסים ואישורים שונים), ומבחינת העיכובים שיכולים להיווצר בשרשרת האספקה בגלל בדיקות המכס. בזכות מערכת שער עולמי שגם שתהפוך את ההליך למהיר, יעיל יותר ומקוון – המצב עומד להשתנות.

שירות עמילות מכס של נמל אשדוד


אמנם המערכת החדשה תחולל מהפכה אמתית מול רשות המכס בכל הנוגע לתהליכי האספקה, אבל לפני שקופצים למים בהתלהבות – חשוב להבין את המערכת עצמה, צרכיה ואת הכללים והתקנים על פיה היא פועלת. במיוחד עבור התמודדויות האלו, מציע נמל אשדוד שירות עמילות מכס שייבצע עבורכם את כל העבודה מול המערכת ומול רשות המכס וידאג שהסחורה שלכם תגיע בזמן (ואולי אפילו לפני) ליעד הסופי שלה. נמל אשדוד מציע עבורכם את השירות המקצועי ביותר שניתן למצוא בכל הנוגע לעמילות מכס, כיוון שכגוף שחלק גדול מתעסוקתו קשורה במכס, אנחנו בקיאים בתהליך מראשיתו ועד סופו מהפרטים הגדולים ועד הפרטים הקטנים ביותר (וערוכים היטב לקליטת המערכת החדשה), ונשמח לייצג את חברתכם אל מול המכס בצורה המקצועית ביותר, שגם תקל עליכם בהתנהלות מול רשות המיסים וגם תדאג שהמשלוח שלכם – יגיע אליכם כמה שיותר מהר.

 

 

 

 

למידע ופרטים נוספים צרו קשר כבר היום!