לוגיסטיקה מבוקרת טמפרטורה

נמל אשדוד > לוגיסטיקה מבוקרת טמפרטורה

לוגיסטיקה מבוקרת טמפרטורהלוגיסטיקה מבוקרת טמפרטורה

מה קורה כאשר משלוח תרופות יקר יוצא לדרכו וצריך לעבור בין יבשות ואפילו כמה מדינות שונות? זהו אחד האתגרים איתם מתמודדות חברות שילוח בינלאומי שצריכות לספק את המשלוח בצורה הכי בטוחה וטובה שלו. תרופות המועברות ממקום למקום, כמו גם מזון או חומרים כימיים שונים, זקוקות לבקרת טמפרטורה מדוקדקת ולשמירה על מעקב לאורך כל זמן השילוח.

מה עומד מאחורי המבצעים המורכבים האלו ובאילו אמצעים היום מועברות סחורות רגישות שכאלו? על כך ננסה לשפוך אור במאמר זה.

מהו למעשה שילוח בינלאומי מבוקר טמפרטורה?

כאמור, בין מדינות רבות להן הסכמי סחר, מועברות סחורות שיכולות להיות רגישות לטמפרטורה. מזון, תרופות, חומרים כימיים שונים, מוצרים תעשייתיים הזקוקים לבקרה ועוד ועוד. חברות שילוח בינלאומי חייבות לספק  פתרון שיאפשר לשמור על טמפרטורה אחידה לאורך כל זמן המשלוח, שיכול לקחת כמה ימים.

ככל שהסחר הבינלאומי הופך מתקדם ולגיטימי יותר, כך גם הפתרונות לשילוח סחורות כאלו הופכים לברורים ומוסכמים. המבצע המורכב מתייחס בכל פעם מחדש לסוג הסחורה ולמרחק בין המדינות. צוותי החברות המתמחות בשילוח בינלאומי סוקרים את האפשרויות המהירות והטובות ביותר להעברת הסחורות.

בכל פעם מחדש, המבצע יכול להיות שונה, מגוון ודורש התייחסות לפרטים אחרים. דוגמה טובה לכך היא העברת מנות חיסון נגד שפעת מארצות הברית ללאוס.

חברת UPS, שטיפלה בהעברת הסחורה, הקימה צוותים מיוחדים שינהלו את המבצע המורכב הזה, על מנת להבטיח שחיסוני השפעת יגיעו למדינת היעד בתנאים הטובים והמדויקים ביותר. המבצע הזה היה מבצע דרמטי במיוחד, זאת משום שחיסונים נגד שפעת הם מהעדינים ביותר שיש וכאשר התנאים לא נכונים, הם יכולים להגיע ליעדם ולהפוך למסכני חיים.

הצוותים שהקימה החברה דאגו ליצור מבצע שילוח בינלאומי שבמהלכו תמיד הייתה בקרה על הטמפרטורה, תוך שימוש במערכות שונות.

במקרה זה השתמשו הצוותים במיכל מטען 360 ‏™‏PharmaPort שמטרתו לשמור על הטמפרטורה אחידה בכל אחד משלבי התעבורה של המטען. המטען שעבר חמש מדינות בדרכו ללאוס, לווה על ידי צוות מקצועי שבדק  ודאג בכל רגע שהחיסונים נמצאים בטמפרטורה האידיאלית והמדויקת עבורם.

בהמשך דאגה חברת השילוח לסקירת כל הדרכים להגעה אל היעד לאחר הנחיתה, כדי שגם על האדמה יוכלו לשמור על הטמפרטורה המדויקת ביותר.

האם אפשר לעשות זאת לבד?

אחת השאלות שאנחנו שומעים מיצרנים, יבואנים ויצואנים היא האם ניתן לתכנן מבצע כזה מבלי לערב חברת שילוח בינלאומי. התשובה לכך, לפחות לטעמנו היא שלילית.

כשמדובר במשלוח רב סיכונים, שסטייה מהטמפרטורה הנכונה לו עשויה לסכן חיים או לטרפד את תוצאת המשלוח, הרי שעדיף לא לקחת סיכון ולהיעזר באנשי מקצוע. חברות השילוח המתמחות בשילוח בינלאומי יכולות להציע פתרונות טכנולוגיים שיעזרו לשמור על הטמפרטורה ויבצעו את הבקרה המקצועית לאורך הדרך.

עבודה מול חברת שילוח בינלאומית  מעניקה לכם אחריות ואת השקט הנפשי לאורך תהליך השילוח. 

 

למידע ופרטים נוספים צרו קשר כבר היום!