כיצד משנעים ציוד לוגיסטי חריג?

נמל אשדוד > כיצד משנעים ציוד לוגיסטי חריג?

כיצד משנעים ציוד לוגיסטי חריג?שינוע ציוד לוגיסטי חריג

לשינוע ציוד כבד יש דרכים, כללים ואף חוקים. מדובר בציוד במשקלים כבדים ולעיתים גם בגודל פיזי יוצא דופן. אז מהו בעצם ציוד לוגיסטי חריג? ואיך משנעים ציוד שכזה, בתוך העסק ובחוץ – בכבישי ישראל? האם יש כללי זהירות מיוחדים? האם יש חקיקה בנושא? האם יש כלים מיוחדים לשינוע ציוד לוגיסטי חריג? כל התשובות במאמר שלפניכם.

ציוד לוגיסטי חריג מהו?

אז מה זה בכלל ציוד לוגיסטי חריג? הכוונה היא לציוד שבו אתם משתמשים בעסק, בעל מאפייני משקל וגודל יוצאי דופן, שבדרך כלל גם מצריכים כלי שינוע מותאמים. זה יכול להיות שקים של מלט, פלטות של שיש ועד לטרקטורים וחומרים מסוכנים. בעצם כל דבר שהממדים שלו יוצאי דופן, כך שרכב מסחרי רגיל אינו מסוגל או מותאם לשינוע שלו וכנ"ל לגבי משקל יוצא דופן.

מתי אנחנו נדרשים לשנע ציוד לוגיסטי חריג?

ישנן סיטואציות שונות בהן נאלץ לעשות שימוש בכלי שינוע מיוחדים. מקרה ראשון, הוא מצב שבו רכשתם ציוד כבד ואתם צריכים לשנע אותו לעסק (למשל מהנמל למחסנים או למפעל שלכם). מקרה שני, הוא שינוע ציוד וחומרים בין סניפי או מפעלי העסק. מקרה שלישי, הוא שינוע בתוך העסק עצמו. כמובן שלכל מקרה יש את כלי השינוע המתאימים לו, שכן לא נכניס משאית להעמיס את הציוד במקרה של שינוע פנים-ארגוני.

כיצד מתבצע שינוע של ציוד לוגיסטי חריג?

אם מדובר בציוד שאינו כולל חומרים מסכנים כלשהם, אזי השינוע מתבצע באמצעות כלי רכב המתאים לכך, הן מבחינת הגודל והן מבחינת המשקל. כך למשל, לפעמים משנעים כלי עבודה רחבים במיוחד (כמו רכבים מיוחדים צבאיים) במעין משאית רחבה שתופסת יותר מנתיב תחבורה סטנדרטי. כמובן שגם מהירות הנסיעה של כלי כזה היא מוגבלת ולכן, החוק דורש ליווי משטרתי מלפנים ומאחור לכלי רכב כזה, כאשר הובלתו בדרך כלל תיקבע לשעות הלילה, בהן התנועה בכביש נמוכה בהרבה משעות היום. לעיתים ייתכנו מצבים בהם הכביש כולו ייסגר לתנועה.

חוקים לשינוע ציוד לוגיסטי חריג

חוק ראשון, אשר תקף בכלל לגבי כל רכב – האיסור לכלי רכב לשאת משקל כבד יותר ממה שיועד לו ואשר מצוין ברישיון הרכב. משקל כבד עודף משפיע על יכולת הנהג לשלוט ברכב – למשל זמן בלימה ארוך מהרגיל. חוק אחר מדבר על הגודל של הציוד הלוגיסטי וגם הוא מתייחס באופן כללי לכל כלי רכב באשר הוא – כאשר הוא קובע את המרחק המקסימלי של הציוד לבלוט מגבולות האוטו – כמובן שהמספרים המדויקים משתנים בהתאם לסוג וגודל הרכב. ישנם החוקים שקצת הזכרנו אותם קודם שנוגעים לשינוע ציוד לוגיסטי חריג בכבישים מהירים וליוויים על ידי המשטרה אבל, החוקים הקשוחים ביותר בתחום, שמורים לשינוע של חומרים מסוכנים – מיני כימיקליים העלולים לפגוע בשלום הציבור במידה ויתפזרו במקרים של תאונה או דליפה.

למידע ופרטים נוספים צרו קשר כבר היום!