שירותי הובלת מטענים חורגים

נמל אשדוד > שירותי הובלת מטענים חורגים

שירותי הובלת מטענים חורגיםהובלת מטען חורג

הובלת מטענים חורגים היא מלאכה לא פשוטה, ששמורה לחברות מתמחות ולבעלי מקצוע שצברו ניסיון של שנים בתחום. החוק מגדיר באופן מדויק כיצד מתרחשת הובלת מטענים כבדים בארץ ומחלקת את סוגי המטענים השונים אל מול סוגי הרכבים המאפשרים הובלה שלהם על הכבישים הראשיים והדרכים הצדדיות בישראל.  

הנה כמה כללים שמסייעים להוביל מטענים חורגים בבטחה לכל מקום בישראל.

אין להוביל מטען חורג על כלי רכב שאינו מאושר ומתאים לכך

אדם מן השורה לא יכול להוביל מטען ברכב או עליו אלא אם מבנה הרכב וחלקיו מתאימים להובלת המטען בבטיחות. הובלת מטענים חורגים וכבדים במיוחד מותרת רק במשאיות המיועדות לכך ונעשית בדרך כלל באמצעות מנופים.

למטען אסור לחרוג משטח הרכב

הובלת מטענים כבדים וחורגים מאושרת רק על גבי כלי רכב שמאפשרים שינוע של המטען מבלי שיחרוג משטח הרכב. המטען לא חורג מחוץ לדפנות ולא לוחץ על הדפנות. בנוסף, אסור לו לחרוג מהקרקעית המיועדת למטען ובאופן כללי, בהתאם לכלי הרכב, מחוץ לרוחב של הרכב.

יש צורך ביצירת רווח בין שתי הנקודות הקיצוניות של הרכב

המטען צריך להיות מוצב במרכז של מטר מהנקודה האחורית של הרכב ומהנקודה הקדמית.

השינוע על רכב מסוים נקבע גם על פי גובה המטען

גובה של שניים וחצי מטרים על רכב שמשקלו הכולל המותר עד 1500 ק"ג ועד ל-4 מטרים על רכב שמשקלו הכולל המותר מעל 8000 ק"ג.

הנהג חייב להיות בעל טווח ראייה:

למטען אסור להסתיר את שדה הראייה של הנהג מלפניו ומצדדיו. המראות צריכות להיות נגישות ואסור שהמטען יפריע לנהג להסתכל בהן. הנהג צריך לראות את הדרך היטב, בלי שום פרט שיכול להסתיר או להפריע לו לראות את התמרורים ואת המכוניות הנמצאות בסביבה.

בנוסף, אסור שהמטען יחסום את הדלתות לכניסה לתא הנהג וליציאה ממנו. כמו כן, אסור שהמטען יסתיר את הדרך לעוברי אורך ויפריע להם לראות את פנסי הרכב.

יש צורך בניסיון בנהיגה של משאית הנושאת מטען חורג

לא כל נהג יכול לנהוג במשאית שמשמשת להובלת מטענים חורגים. חשוב להקפיד על שינוע באמצעות נהג בעל ניסיון, שעבר הכשרה מקצועית וקיבל רישיון לנהיגה על משאית במשקלים המתאימים לשינוע מטען חורג.

הובלת מטענים חורגים דורשת עירנות, הקפדה על כללי בטיחות ואחריות

יותר מכל כלל אחר שמאפשר הובלת מטענים כבדים או חורגים, כל נהג שעליו הוטלה המשימה לשנע מטען כזה צריך להיות אדם שיכול לקחת על עצמו אחריות.

בכבישים עמוסים כמו בארץ כל נהג חייב להיות בעל עירנות, להקפיד על כללי בטיחות ולפתח אחריות גם להולכי הרגל, לנהגים לצדו ולכל אדם אחר שנמצא בסביבה. שינוע של מטענים כבדים מחייב אחריות רבה אף יותר, כיוון שמדובר לעיתים באלפי קילוגרמים נוספים שהרכב סוחב. 

למידע ופרטים נוספים צרו קשר כבר היום!