מהי מערכת שער עולמי

בעבר, תהליך הייבוא של מוצרים לארץ היה תהליך ארוך ועמוס בבירוקרטיה מול גורמים שונים. למעשה, במקרים רבים הייבואן היה מוצא את עצמו מתרוצץ בין שורה של גורמים על מנת לקבל את כל המסמכים והאישורים הנדרשים לייבוא, ובלא מעט מקרים היה גם מוצא שאין לו יכולת אמיתית לקחת שליטה על תהליך ייבוא הסחורה. אך עם כניסתה של מערכת שער העולמי, נעשה שינוי משמעותי שמטיב עם הייבואן ומאחד את כל הגורמים, התשובות והמסמכים – במקום אחד. אז מהי מערכת הסחר העולמי, וכיצד היא פועלת ומטיבה עם היבואן? על כך במאמר הבא.

מערכת שער עולמי – מערכת אחת מול כל הגורמים

כאמור, בעבר סחר החוץ במדינת ישראל נוהל בשיטה ארוכה ומסורבלת שלא הטיבה הייבואן ולא פעלה בשקיפות מלאה בכל הנוגע למידע ולנתונים השונים שעל הייבואן לקבל מהגורמים השונים במדינה. בנוסף, ייבואנים רבים מצאו את עצמם מתרוצצים מול גורמי הייבוא השונים (עמילות מכס, חברת השילוח) ולא היה תיאום מלא בין כל המערכות השונות האחראיות על ייבוא הסחורה. אז, החליטה רשות המיסים לחולל מהפכה בתחום, ולעבור למערכת אלקטורנית שתרכז תחתיה את כל הגורמים השונים שהייבואן צריך להיות עמם בקשר מתמיד בעת ניהול סחר חוץ. מערכת שער עולמי היא למעשה מערכת אלקטורנית, ללא ניירת מיותרת, שמייעלת את שיטות סחר החוץ הישראלית וכתוצאה מכך, הופכת אותו ליעיל יותר, חסכוני יותר, רווחי יותר ושקוף יותר.

ממה מורכבת מערכת שער עולמי?

כאשר תכנסו למערכת שער עולמי, תוכלו למעשה כייבואנים לעקוב בשקיפות מלאה אחר כל הגורמים השונים שקשורים בייבוא שלכם, ולקבל מידע מקיף יותר עבור מה שנדרש ממכם בתהליך הייבוא. כאמור, המערכת מרכזת את הגורמים במקום אחד, ולכן, בין היתר תוכלו למצוא בה את השירותים הבאים  –

ספר המכס – בתוכו תוכלו למצוא את הפרטים שאתם צריכים לדעת בנוגע למכס ולסחורה שאתם מייבאים מחו"ל. כולל מהו אחוז המכס שתשלמו, לאיזו קטגוריה נכנס המוצר שלכם, האם ישנם תשלומים נוספים שישנם לבצע ועוד.

שאילתות ספקים, לקוחות, ייבואנים וייצואנים  - כל המידע שתצטרכו בתחומים הנ"ל, כולל אחזור נתונים, מסמכים וטפסים שתדרשו למלא, וכדומה.

מסלול -  שאילתה שמאפשרת לכם לשחזר רשיונות שהתקבלו לשחרור מהמכס.

מעקב מטענים – מצהרים  - כאן תוכלו לראות את סטטוס המשלוח שלכם, ולראות בזמן אמת מתי הוא נכנס לנמל.

אלו רק חלק מהשירותים שתוכלו לקבל במערכת שער עולמי, מערכת חכמה שבסופו של יום עוזרת לכם, הייבואנים, לנהל את סחר החוץ שלכם – בצורה יעילה יותר.

למידע נוסף על מערכת שער עולמי, אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ אתנו כאן בפרידנזון!

 

למידע ופרטים נוספים צרו קשר כבר היום!