מיסי מכס

אחד התהליכים שבהם תיתקלו בלא מעט בירוקרטיה, הוא תחום השילוח הבינלאומי. שילוח בינלאומי הוא תהליך שמורכב מכמה שלבים, הדורשים תיאום מלא בין מספר רב של גורמים ובעלי מקצוע. עודף הבירוקרטיה נובע מהצורך להבטיח שמהשלוח שהוצאתם, יגיע ליעדו במסגרת חלון הזמן שנקבע, כאשר הוא שלם וכלל התהליך נמצא במסגרת התקציב שנקבעה מראש. על מנת להקל על היבואנים והיצואנים שמתמודדים עם כל הנושא הזה באופן יומיומי, ישנן חברות שמספקות שירותי עמילות מכס, כאשר הן למעשה מייצגות חברות שונות מול גורמי המכס.

שירותי עמילות מכס

ישנן חברות שמספקות שירותים שמסייעים להתמודד ולארגן את העברת הסחורות שלכם דרך המכס. שירותי עמילות מכס כוללים מילוי הטפסים והניירת שנדרשים, במסגרת הזמן הנדרש על מנת לא לעכב את העברת הסחורות במכס. על פי החוק חברות שמספקות שירותי עמילות מכס מחויבות לקבוע תעריף מינימלי, אך במקרים שבהם ישנו חוזה עבודה עם חברת תעופה ספציפית, ישנה אפשרות לקבלת תעריף זול יותר שיאפשר ללקוח לחסוך בהוצאות.. במקרים כאלו, ככל שקצב השילוח עמוס יותר, התעריף יוזל עבור הלקוח.

כיצד לבחור את החברה הנכונה

ישנן לא מעט חברות שפועלות בתחום של עמילות מכס, מה שאומר שכדאי לעשות קצת בדיקות וסקר שוק לפני שבוחרים אחת. החברות הללו עוסקות בתחום של יבוא ויצוא של סחורות וטובין, כאשר התחרות בין החברות היא על מתן השירותים והמחירים המשתלמים ביותר ללקוחותיהן. ישנן חברות שמספקות שירותים מקיפים יותר בתחומי שירותי עמילות מכס, שנכלל בהם גם שילוח ימי. החברות האלו אידיאליות לצורך מתן מענה אופטימלי עבור כל צורך שעשוי לעלות בתחום הפעילות שלכם כלקוחות.

חלק מספקי השירותים של עמילות המכס מציעים גם שירותי אחסון ואריזה של הסחורות שאתם מעבירים לשילוח. ברוב המקרים הנושא יכלול גם ביטוח על הסחורה בתהליך השילוח.. החברה שמספקת שירותי עמילות מכס מחויבת לדעת בפירוט את סיווג הסחורות השונות שאתם שולחים או מקבלים, על מנת לדעת מה התשלום שאותו יצטרכו לגבות במעבר במכס.

מומלץ לבחור בסופו של דבר בחברה בעלת ניסיון מעמיק והיכרות מקיפה עם תחום השילוח הבינלאומי והגופים שמולם צריך לעבוד ולהתמודד בארץ.

התמודדות עם המכס

תפקידו של עמיל המכס שיהיה אחראי על תיק הלקוח שלכם יהיה לדאוג לכל הניירת הנדרשת, כאשר הוא גם יהיה נוכח בעת קבלת הסחורות בארץ. עמיל המכס ייצג את הלקוח בכל שלב של התהליך, כאשר במקרים בהם ישנן חילוקי דעות מול הרשויות, עמיל המכס יספק מענה בשם הלקוח.

לשאלות נוספות בנוגע לשירותי עמילות מכס – אתם מוזמנים לפנות אלינו כאן בפרידנזון עוד היום.

למידע ופרטים נוספים צרו קשר כבר היום!